top-content
 

Incumbency List of Regional Provident Fund Commissioner-I

 

NAME TENURE
SHRI D. MALLICK 1952-1956
SHRI K. R. DAS MAJUMDAR 1956-1961
SHRI B. MAJUMDAR 1961-1964
SHRI A. K. MUKHERJEE 1964-1966
SHRI P. K. BOSE 1966-1967
SHRI A. S. NAG 1968-03.11.1971
SHRI K. S. SETHI 04.11.1971-12.02.1973
SHRI P. S. DHOTREKAR 12.02.1973-30.09.1975
SHRI R. M. GANDHI 01.10.1975-10.04.1977
SHRI V. H. RAO 30.06.1977-06.02.1978
SHRI G. R. BHATTACHARJEE 06.02.1978-14.03.1982
SHRI V. PRASAD 15.03.1982-20.02.1986
SHRI J. N. CHABBRA 20.02.1986-20.08.1986
SHRI D. S. THAKRAL 21.08.1986-13.02.1987
MD ANSARI 13.02.1987-08.07.1987
SHRI A. K. SEN 08.07.1987-21.03.1988
SHRI A. K. MUKHOPADHYAY 22.03.1988-31.12.1992
SHRI A. K. SEN 01.01.1993-07.11.1994
SHRI R. D. CHETIVAL 07.11.1994-21.04.1995
SHRI R. D. SHARMA 26.05.1995-01.08.1997
SHRI S. K. KHANNA 01.08.1997-27.07.2000
SHRI RAJAT GOSWAMI 07.08.2000-31.05.2002
SHRI A. N. RAY 05.06.2002-01.07.2003
DR. A. MAHENDRA RAJU 24.07.2003-01.06.2005
SHRI S. RAGHURAM 01.05.2005-21.08.2006
SHRI M. NARAYANAPPA 14.09.2006-03.03.2009
SHRI B. PADHAN 09.03.2009-30.06.2009
SHRI P. K. UDGATA 01.07.2009-17.09.2010
SHRI P. K. MISHRA 21.09.2010 ONWARDS

 

 
bttm-content